Zewnętrzny tor kartingowy Białystok

O Nas

Nasz odkryty Tor Kartingowy (na świeżym powietrzu) powstał w 2009 roku. Tworzony był z wielką pasją i zamiłowaniem do sportów motorowych.  Jest to największy i najdłuższy tor na Podlasiu o powierzchni ponad 5000 mkw. i długości okrążenia ok. 400 m. Posiada asfaltową nawierzchnię oraz bandy zabezpieczające i absorbujące uderzenia. Tor Kartingowy zlokalizowany jest na osiedlu Wygoda przy ul. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku.

W naszej flocie posiadamy obecnie najnowocześniejszy sprzęt na świecie.            

W skład floty wchodzą obecnie wózki marki SodiKart :                                                                                                                                         

–   Sodi RX8 270 cc / 9 KM           16 sztuk                                                                                                                                                   

–   Sodi LR5 160 cc / 5,5 KM         8 sztuki                                                                                                                                                                                         

–   Sodi SR5 200 cc / 6,5 KM         4 sztuki                                                                                                                                                                                           

–   Sodi 2Drive 270 cc / 9 KM        2 sztuki                                     

Jazda na naszych gokartach daje niesamowite wrażenia i mega dawkę adrenaliny. Obsługa jest banalnie prosta (gaz,hamulec,kierownica), brak konieczności samodzielnego zmieniania biegów (wszystko dzieje się automatycznie). Dzięki silnikom marki Honda o pojemności 270 cc i mocy 9 KM oraz 160 cc i mocy 5,5 KM nasze gokarty rozpędzają się do ponad 70 km/h (w zależności od mocy gokarta oraz konfiguracji toru). Gokarty te posiadają również ruchome części obudowy (PROSLIDE system) amortyzujące uderzenia, system “H.E.A.D.“ High Energy Absorption Device (przedni zderzak absorbujący uderzenia z dużą energią) oraz czteropunktowe pasy bezpieczeństwa. W wózkach SodiKart zamontowane są również regulowane pedały oraz regulowane fotele co umożliwia dostosowanie wózka do zawodnika w zakresie od 135 cm. do nawet ponad 200 cm. wzrostu.

Nasz Tor Kartingowy wyposażony jest w profesjonalny, homologowany system pomiaru czasu AMB oraz GokartSystem odmierzający czasy okrążeń z dokładnością do 0,001 sekundy. Po ukończonej jeździe każdy zawodnik otrzymuje e-maila ze swoimi wynikami, a wyniki obecnie przejeżdżanych okrążeń są widoczne online na tablicy ledowej oraz monitorach umieszczonych na terenie toru. Pomiar czasu pozwala nam na organizację dla Państwa różnego typu imprez okolicznościowych takich jak Wieczory Kawalerskie czy Panieńskie, Urodziny, Imieniny, Eventy Firmowe, Szkolenia, Konferencje, Wycieczki Szkolne, Spotkania ze Znajomymi itp. Każdą imprezę możemy zorganizować w formie Grand Prix (przejazdy treningowe, kwalifikacje, wyścigi finałowe) z wręczeniem na końcu pucharów, medali lub nagród, według Państwa życzenia. Emocje jak w F1, tylko tyle, że skoncentrowane do czasu trwania Państwa imprezy. 

Nasze zaplecze – posiadamy wygodne zaplecze, gdzie można odpocząć po trudach wyścigowej jazdy i nabrać sił na kolejne minuty za kierownicą gokarta. Relaksu możemy zaznać spożywając schłodzone napoje, lody, hot dogi francuskie lub słodkości pod naszymi parasolami lub spędzić ten czas w klimatyzowanym pomieszczeniu. Na Państwa życzenie organizujemy również katering.