Jaka będzie pogoda na majówkę?

Majówka 2024 zapowiada się jako okres typowo wiosennych, zmieniających się warunków pogodowych. Przez większość dni możemy spodziewać się zachmurzenia, chwilowych przejaśnień, a także przelotnych opadów deszczu, które będą towarzyszyć mieszkańcom przez niemal cały okres.

W okresie 20-21 kwietnia będziemy mierzyć się nadal z chłodnymi temperaturami około 10°C, a także przelotnymi opadami deszczu. Wiatr południowo-zachodni i północno-zachodni przyniesie chłodniejsze powietrze. Dlatego obserwujcie komunikaty pogodowe na naszej stronie.

Na koniec kwietnia (27-28.04) czeka nas lekkie ocieplenie z temperaturami do 16°C, jednak nie zabraknie dużego zachmurzenia. Opady deszczu będą minimalne, a wiatr zachodnio-północno-zachodni utrzyma się na umiarkowanym poziomie. Natomiast w święta majowe (01-03.05) pogoda przyniesie temperatury w okolicach 16-18°C. Opady będą przelotne, jednak zachmurzenie pozostanie niemal całkowite. Wiatr północno-wschodni przyspieszy do maksymalnych prędkości około 41 km/h.

Pierwszy weekend maja (04-05.05) – Pogoda będzie pochmurna z minimalnymi opadami i temperaturą około 15°C. Wiatry wschodnie i południowo-wschodnie będą łagodne. W połowa maja (11-12.05 oraz 18-19.05) będzie stopniowe ocieplenie z maksymalnymi temperaturami do 21°C. Okres ten przyniesie przede wszystkim słoneczne dni, szczególnie 19 maja, kiedy to prognozowane są niemal idealne warunki słoneczne.

Na koniec maja (25-26.05 oraz 30.05) – Temperatury utrzymają się na poziomie 20°C, ale zachmurzenie pozostanie stosunkowo duże. Ostatnie dni maja nie przyniosą jednak większych opadów. Natomiast początek czerwca (01.06) rozpocznie się od burz z piorunami i umiarkowanymi opadami deszczu, przy temperaturze około 20°C. Warto mieć na uwadze, że prognozy mogą ulec zmianie, dlatego zalecamy bieżące śledzenie alertów na naszej stronie.

Podziel się z innymi